By gazety na Kindlu czytało się przyjemniej

Wielkimi krokami zbliża się aktualizacja wewnętrznego oprogramowania w Kindle 3. Wersja testowa zawiera kilka zmian z których nowy widok stron z zawartością czasopism chyba najbardziej mi się podoba.

Dotychczas trudno było szybko przeglądnąć na Kindle zawartość gazety. By chociaż pobieżnie przeglądnąć gazetę trzeba było kilka razy klikać. Po otwarciu gazety poniżej na przykładzie New York Timesa ekran wyglądał tak:

W aktualizacji oprogramowania zmieniono ten widok na zdecydowanie wygodniejszy. Po otwarciu w czytniku gazety pojawia się spis treści sekcji i ekran dzieli się na dwie części. Po lewej są poszczególne działy, a po prawej można przeglądnąć tytuły znajdujących się w nich tekstów. Cholernie wygodne, co widać na przykładzie numeru Rzeczpospolitej.

Zmianie uległ również widok listy artykułów. Dotychczas była to jedynie lista zawierająca tytuł i krótki lead.

Obecnie Kindlarze z Amazona dodali dodatkowo zdjęcie (o ile jest w tekście) i nieco zmienili nawigację. Posługując się 5 przyciskowym dżojstikiem możemy przechodzić do następnego/poprzedniego działu.

Zmiana sposobu wyświetlania jak i nawigacji powinna spowodować zmniejszenie zużycia energii. Już po kilku godzinach zabawy z nowym widokiem zauważyłem, że zdecydowanie mniej przewijam strony, jak i zdecydowanie szybciej jestem w stanie dotrzeć do interesujących mnie artykułów.

Za to lubię Amazon i Kindla, że wprowadzane przez nich zmiany nie powodują, że czytnik traci swój najważniejszą dla mnie zaletę: jest nadal banalnie prosty w użyciu i jak to napisał na Twitterze @popydo : jest to urządzenie, które można używać nieprzeczytawszy nawet linijki z instrukcji 🙂

4 myśli nt. „By gazety na Kindlu czytało się przyjemniej”

    1. To stosunkowo proste. Wystarczy użyć bezpłątnego programu Calibre (http://calibre-ebook.com/) w którym jest tzw. recepta do ściągania artykułów Rzepy z RSS i tworzenia pliku w formacie Kindle. Wskazujesz, okreslasz ew. jak często ma Ci ściągasz i zapominasz.

      P.S. Akurat w tym wypadku (jeszcze lepszy widok stron czasopism) korzystałem z najnowszej wersji wewnętrznego oprogramowania do Kindle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *