Sprawdź i ściągnij sam z Amazon książki za darmo dla Kindle

Większość początkujących posiadaczy Kindle nie wie, że z Amazon można zupełnie legalnie ściągnąć do swojego nowiutkiego Kindle całkiem pokaźną bibliotekę książek. Bynajmniej nie mam na myśli utworów co do których prawa autorskie już wygasły, tylko często całkiem nowe i nieraz naprawdę wartościowe pozycje. Jak je znaleźć? Gdzie szukać? O tym w dzisiejszym wpisie.

Amazon codziennie wystawia od kilku do kilkuset książek za darmo. Część z nich – te najcenniejsze czyli najpopularniejsze są „do wzięcia”  przez kilka godzin. Niektóre na tej liście są po kilka miesięcy. Oczywiście firma robi to z pobudek czysto merkantylnych. Tak się po prostu zdarza:-), że osoby zadowolone z książki danego autora często kupują drugą czy następną jego książkę!

Powiedzmy, że osoba niezbyt wybredna znajdzie co najmniej raz w tygodniu coś ciekawego, bardziej wymagający na pewno raz w miesiącu coś ustrzelą. No własnie ale skąd biedny początkujący posiadacz czytnika Kindle ma wiedzieć kiedy jedna z ponad miliona książek jest za darmo?

Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze sporo blogów poświęconych Kindle zarówno na świecie jak i w Polsce wypełnia je informacjami o „uwolnionych” 🙂 książkach. Osobiście nie specjalnie cenę takie wpisy w których autorzy dodają amazonowy opis albo jego tłumaczenie, chyba że bloger dodaje coś od siebie, jakąś rekomendację opartą na własnym doświadczeniu, poprzedniej lekturze.

Sam stosuje nieco inne rozwiązanie: w sidebarze znajdziesz na bieżąco uaktualnianą listę aktualnie bezpłatnie dostępnych książek w Amazon. Wystarczy ją sobie regularnie przeglądać i od czasu do czasu coś wybrać 🙂

Jest też inny sposób, który gorąco polecam: wystarczy kliknąć w ten link albo wpisać w polu adresu przeglądarki adres: http://amzn.to/kindlezadarmo by po chwili przeglądać i  listę (obecnie) blisko 4 tysięcy książek dla Kindle za darmo.

Uwaga: lista znajduje się na amerykańskim Amazon co oznacza, że może się zdarzyć, że:

  • promocja dotyczy określonych rynków (np. tylko amerykańskiego)
  • w każdej chwili cena książki może ulec zmianie np. powrócić do ceny sprzed promocji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *